Herrikoloreak

Noiz:
2018/09/15 @ 10:30 – 23:45
2018-09-15T10:30:00+02:00
2018-09-15T23:45:00+02:00
Non:
Azkoitia
20720 Azkoitia
Gipuzkoa
Espainia

HERRIKOLOREAK JAIALDIA, AZKOITIAN

IRAILAK 15, LARUNBATA

PLAZA NAGUSIA

10:30. Herri-kirolak umeentzat, Herrisporten eskutik.
12:30. Harri jasotze eta azkoira erakustaldia, Goenatxo III.a eta Txikia IV.aren eskutik.
13:00. Os Gallardos taldearen kontzertua.
14:40. Delient taldearen kontzertua.
16:00. Irrien Lagunak.
16:30. Kaleko boulder eskalada txapelketa, eskalada taldearen eskutik.
18:00. Funkdamental taldearen kontzertua.
19:40. Dientes de Luna taldearen kontzertua.
21:20. Silence taldearen kontzertua.
23:10. Piztiak taldearen kontzertua.
00:50. Jotakie taldearen kontzertua.

ETXEBELTZ

10:30. Ali, Ixkurre, Ainhoa Sudupe eta Intza Arakistainen margolan erakusketa.
10:30. Beris Txokondoren argazki eraksuketa.
11:00. Biodantza.
12:00. Bizkargi musika eta dantza eskolaren kontzertua.
12:45. Lizar taldearen kontzertua.
15:00. Juan Andres Unanueren kontzertua.
16:00. Pattaren kontzertua.
17:00. Rocio Larrañagaren kontzertua.
18:00. Passepartout taldearen kontzertua.
19:00. Nestor piano jotzailearen kontzertua.
20:00. Dunk taldearen kontzertua.
21:00. Zizel taldearen kontzertua.
22:00. Ane Juradoren kontzertua.
23:00. Galiano eta Cape disko jartzaileak.

GOIKOLOSA

10:30. Tenis erakustaldia, Txerloia tenis klubaren eskutik.
11:30. Emakumea Pilotari partidak.
12:30. Kricket erakustaldia, herriko pilotariekin eta kricket jokalariekin.
17:00. Eskubaloi partida, Munoaundi eskubaloi taldearen eskutik.

PLAZA NAGUSIKO ARKUPEAK

11:00. Xake txapelketa, Anaitasuna Kakute taldearen eskutik.
12:00. Mintzodromoa, AEKren eskutik.

PLAZA BERRIA

12:00. Musika bandaren kontzertua.
13:00. Giza proba, Mendaroko giza proba taldearen eskutik.
14:00. Artisau postuak, herriko eta inguruko artisauen eskutik.
14:00. Sendabelarren tailerra.
15:15. Mangaixue Bike BTT martxa.

ANDRA MARIAREN PARROKIA

11:30. Parrokiko abesbatzaren kontzertua organoarekin.

BALDA PLAZA

11:00. Gimnasia erritmiko erakustaldia, Zubi-Berri Gimnastikaren eskutik.
12:00. Zumba erakustaldia.
13:00. Bizkargi musika eta dantza eskolaren dantza emanaldia.
15:30. Hartz taldearen kontzertua.
17:10. Slaktuis taldearen kontzertua.
18:50. Rodeo taldearen kontzertua.
19:30. Parkour erakustaldia, herriko parkour zaleen eskutik.
20:30. Trini Fox taldearen kontzertua.
22:10. K-Baret musikala, Bigoterik Gabea antzerki taldearen eskutik.
00:00. Uther taldearen kontzertua.
01:00. Baserriko ollaxkue labien taldearen kontzertua.

KONTZEJUPEA

10:30. Pilota partidak, Oteiza pilota eskolaren eskutik.
11:30. Pilota partidak, herriko pilotarien eta cricket zaleen eskutik.

BM SALTOKI AURREALDEA

17:00. Umeentzat ekintzak, Alai Batza aisiadi elkartearen eskutik.

IKURRINAREN PLAZA

13:00. Paella lehiaketa herriko elkarte gastronomikoen artean.
15:00. Penalti solidarioa, Anaitasuna futbol taldearen eskutik.
15:00. Saski solidarioa, Iraurgi SBren eskutik.
16:30. Bingoa, Plaza Ondo jubilatuen elkartearen eskutik.
18:30. Hiru Txirlo bolo erakustaldia, Floreaga Bolo Elkartearen eskutik.

ELIZ ATARIA

10:00. Argazki tourra, Ainara Garciarekin.
11:00. Tour historiko gidatua, Zakel Zaltuk taldearen eskutik.
11:00. Rally autoen erakustaldia, Errebueltie Eskudeixeren eskutik.
12:30. Iraurgi abesbatzaren kantaldia.

UGARTE IGARAKO IGERILEKUAK

11:00. Igeriketa erronka azkoitiarren eta azpeitiarren artean, Zubiaurre elkartearen eskutik.

TORRE ZURI ERAKUSTOKIA

10:00. Argazki tekniken erakusketa, Jon Andoni Martin Gonzalezen eskutik. (10:00-13:00 / 16:00-19:00)
10:00. Arte erakusketa, Gorka Larrañagaren eskutik. (10:00-13:00 / 16:00-19:00)
16:30. Julian Ruiz, Mikel Cagigal eta Juanan Zendoiaren argazki erakusketa.

KALE NAGUSIAN

13:40. Bertsoak balkoitik, Erniarraitz bertsozale elkartearen eskutik.
16:00. Sormen tailer irekiak, Garazi sormen tailerraren eskutik.
17:00. Atletismoa denentzat, Ttipi-Ttapa elkartearen eta Xeye atletismo taldearen eskutik.

KALEAN ZEHAR

11:00. Txistulariak, Txalkor txistulari taldearen eskutik.
11:00. Street Art-a klarionarekin, Estitxu Lukasen eskutik.
12:00. Trikitilariak.
14:00. Bertso poteoa Erniarraitz bertsozale elkartearen eskutik.
18:00. Batukada.

AITA MADINABEITIA PLAZA (ELKARGUNEAREN ONDOKO PLAZA )

22:00. Zer da Kultura? bideo emanaldia, Aitor Goenagaren eskutik.

GAZTANENEA ONDOKO PARKEA

17:00. Zirkoa familian, Bizilore eskola aktiboaren eskutik.

Ez dago iruzkinik

Utzi iruzkin bat

*

*

Send this to friend